Kocia autostrada – inspiracje

Możliwość pokonywania przestrzeni bez dotykania podłogi jest fascynującą przygodą dla każdego mruczka! Przy odrobinie kreatywności i chęci możesz zbudować fantastyczną kociastradę!

Dlaczego warto?

Kocia autostrada spełnia wiele funkcji. Przede wszystkim tworzy ona dodatkowy wymiar przestrzeni, w której może toczyć się kocie życie. Koty uwielbiają przebywać na wysokościach i stamtąd obserwować otoczenie. Autostrada stwarza też doskonałe warunki do skoków, wspinania się i całej kociej gimnastyki.

Jest to także świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie kotów jest więcej. Wszystko dlatego, że mogą one swobodnie poruszać się po domu, nie wchodząc sobie w drogę. To zaś pozwala do minimum ograniczyć sytuacje konfliktowe między kotami.

Rozwiązanie dla małych i dużych przestrzeni

Kociastradę możesz zaaranżować tak, by świetnie wpasować ją w swoją przestrzeń życiową. Dzięki temu, koty będą szczęśliwe, a dodatkowe kocie meble nie będą zabierać powierzchni użytkowej mieszkania. Muszę też dodać, że kocia autostrada to piękne rozwiązanie, które nie tylko wpisuje się w wystrój wnętrza, ale wręcz staje się jego designerską dekoracją!

Jak zaprojektować kociastradę?

Rozejrzyj się po mieszkaniu i zastanów się jak umieścić poszczególne elementy, by kot mógł swobodnie przemieszczać się bez schodzenia na podłogę. Możesz wykorzystać gotowe moduły, takie jak mostki, półki, drabinki czy siedziska montowane na ścianie, a także obecne w domu elementy, jak choćby meble, parapety, belki.

Ciekawych inspiracji możesz poszukać na Pintereście, w tym na jednej z moich tablic:

Gotowe elementy znajdziesz w sklepach takich jak ecocatscollection.com czy cosyanddozy.com i w wielu innych. Ciekawe pomysły na aranżację przestrzeni znajdziesz też w książce „Kotyfikacja”.